V pondelok 9. júla v The Chapel Royal v paláci St. James v Londýne pokrstili 11-mesačného princa Louisa. Syn princa Williama a Kate má hneď niekoľko krstných rodičov. Ako je zvykom, z kruhu príbuzných a rodinných známych. Tak ako v prípade starších Louisových súrodencov, princa Georga a princeznej Charlotte, by ste medzi nimi márne hľadali súrodencov Williama a Kate.

„Odmeňujú vernosť svojich skutočne blízkych priateľov a dodržiavajú tradíciu krstných rodičov z pevného, vnútorného kruhu,“ hovorí pre People blízky pozorovateľ. Predstavme si ich.

Krstné mamy Louisa

Lady Laura Meadeová

Laura Meadeová je manželkou jedného z najlepších priateľov princa Williama Jamesa. Ten je krstným otcom princeznej Charlotte. Žijú neďaleko Cambridges.

Lady Laura Meadeová po boku James Middletona.
Lady Laura Meadeová po boku James Middletona.
Zdroj: TASR

Hannah Carterová

Hannah Carterová je kamarátkou Kate z Marlborough College. Je vydatá za Roberta, ktorý je zase bratom jednej z najbližších Katiných dôverníčok, Sophie Carterovej. Carterovci žijú v grófstve Norfolk.

Lucy Middletonová

Lucy Middletonová je právnička a sesternica Kate, neter Katinho otca Michaela Middletona.

Krstní otcovia Louisa

Nicholas van Cutsem

Nicholas van Cutsem je jedným zo štyroch bratov van Custemovcov, ktorí boli veľmi blízkymi priateľmi oboch princov, Williama a Harryho už v čase, keď boli veľmi mladí. William van Cutsem je jedným z krstných rodičov princa Georgea. Van Cutsemovci strávili veľkú časť svojho detstva žijúc v Anmer Hall, ktorý je teraz domovom Williama a Kate a ich rodiny. Nicholas sa oženil s Alice Hadden-Patonovou, sestrou herca Harryho Hadden-Patona zo seriálu Panstvo Downton (Downton Abbey). Nicholas a Alice sú rodičmi Florence, ktorá bola jednou z družičiek na svadbe Harryho a Meghan 19. mája a Grace, ktorá sa „preslávila“, keď si na svadbe Williama a Kate v roku 2011 na balkóne Buckinghamského paláca zakrývala uši.

Svadba Williama a Kate. Svadobné zvony zjavne už nemohla počúvať  Grace van Cutsemová. Zakryla si uši.
Svadba Williama a Kate. Svadobné zvony zjavne už nemohla počúvať Grace van Cutsemová. Zakryla si uši.
Zdroj: Profimedia.sk

Harry Aubrey-Fletcher

Harry Aubrey-Fletcher je jedným z blízkych priateľov Williama zo školy. Spolu navštevovali prípravku na Eton College, chlapčenskú internátnu školu, ktorú tiež absolvovali spolu.

Guy Pelly

Guy Pelly je dlhoročným blízkym priateľom Williama, Harryho i Kate. Do centra pozornosti sa dostal, keď plánoval Williamovu rozlúčku so slobodou.