Prečo by aj, ak majú stále dôveru štátnych inštitúcií, a tak ich ani hanba neplieska. Naopak, veselo si užívajú v lokalite populárnej medzi boháčmi. Na Strmých vŕškoch už roky obýva svoju rozľahlú trojpodlažnú haciendu Juraj Široký s manželkou Zlaticou. Vila má zastavanú plochu aj s nádvoriami vyše osemsto štvorcových metrov. Nechýba jej obrovská záhrada, tenisové kurty ani záhradný domček s rozlohou bežného bytu. Roky bola napísaná na firmu, oficiálne sa k nej priznal pred desiatimi rokmi.

V susedstve má obrovskú haciendu jeho syn Juraj, ktorý podobne ako otec je na listine hanby KHL. A rovnako ako otec netrochári - podľa listu vlastníctva má jeho vila zastavanú plochu aj s nádvoriami 410 štvorcových metrov. Okrem toho podľa medializovaných informácií vlastní Široký starší vilu na Bahamách, ktorú sa však už viackrát pokúšal predať. Tú si údajne dal postaviť bližšie pri pláži namiesto pôvodnej, ktorú predával cez Sotheby’s za vyvolávaciu cenu 18 miliónov eur. Širokí sú celkovo zaťažení na nehnuteľnosti. V Starom Smokovci stojí vila pomenovaná po manželke staršieho Širokého Zlatici. Do rodinného portfólia patril donedávna aj štvorhviezdičkový hotel Bellevue. Širokého rodina má vplyv aj na hotel Doubletree by Hilton pri bratislavskom zimnom štadióne.

Ako je známe, Širokého syn je predsedom predstavenstva reštrukturalizovaného Váhostavu, ktorý dlhuje ľuďom milióny eur a mnohým rodinám doslova zničil život. Jeho to zjavne netrápi, a tak skupuje čo sa dá. Syn Juraja Širokého sa ani počas protestov zamestnancov Váhostavu nehanbil a poriadne sa plesol po vrecku. Kúpil totiž haciendu po Pavlovi Ruskovi, ktorú nevedeli ani v dražbe predať dlhé dva roky. Najskôr ju odkúpil Marián Kočner, no ani ten si ju nenechal pre seba a predal ju ďalej. Fotograf PLUS 7 DNÍ dokonca zachytil zaujímavé stretnutie Mariána Kočnera a Juraja Širokého staršieho na kávičke, a to ešte v januári pred dvoma rokmi.

Bývalá vila Pavla Ruska: Po Kočnerovi sa dostala do rúk Juraja Širokého mladšieho
Bývalá vila Pavla Ruska: Po Kočnerovi sa dostala do rúk Juraja Širokého mladšieho
Zdroj: MATEJ KALINA

Hovorili vtedy o Ruskovej vile? Vila, ktorú dal postaviť bývalý mediálny magnát Pavol Rusko v milionárskej štvrti, sa podľa katastra rozkladá na 524 štvorcových metroch. Patrí k nej obrovská záhrada s jazierkom a fontánou. Obopína ju vysoký plot, aby obyvatelia mali súkromie. Podľa dražobného inzerátu z roku 2012 mala len úžitková plocha domu 780 štvorcových metrov. Inzerát vtedy lákal záujemcov napríklad na bazén, bowlingovú miestnosť, menší kurt či sklad vín. Možno práve preto o ňu prejavil záujem mladý Široký, vraj na investičný a komerčný cieľ. V čase, keď vilu kúpil Marián Kočner, sa odhadovala jej cena na 2,5 až 3 milióny eur. V aktuálnom výpise z katastra sa stále uvádza meno Juraja Širokého mladšieho.