Spevák šlágrov, moderátor, politik, mediálny stratég a vôbec muž tisícich povolaní Martin Jakubec (38) sa pred pár dňami opäť pripomenul verejnosti. Pobúril ho extravagantný outfit hudobníka a porotcu Česko Slovenskej Superstar Mariána Čekovského (42). Ten si na jeden z kastingov obliekol farebné sako, navlas rovnaké tomu, aké v minulosti nosil Jakubec. A to ho tak vytočilo, že známeho východniara poriadne dourážal.

Nenechal na ňom nitku suchú

Začiatkom septembra odštartovala siedma séria Česko Slovenskej SuperStar a pozornému oku neuniklo, že zloženie poroty sa oproti minulému roku vôbec nezmenilo. Zasadli do nej Paľo Habera, Leoš Mareš, Patricie Pagáčová, Monika Bagárová a Marián Čekovský. A práve posledný menovaný nedávno vytočil svojského „módneho fajnšmek­ra“ Martina Jakubca. „Čekovský nevie asi zaujať a musí ma kopírovať. Každý vie, že môj outfit patrí mne ako retrokráľovi. Patria mi pestré veselé farby. A Čekovský môže nosiť maximálne čierne outfity, také nejaké depresívne, ako je jeho tvorba,“ odkázal mu verejne frustrovaný spevák šlágrov. Pridal aj fotografiu, na ktorej má navlas rovnaké sako s monoskopom, aké mal na jednom z kastingov známy muzikant a humorista.

Môže za to štylista

O outfity poroty sa minulý rok staral český módny štylista Filip Vaněk. Vtedy si so slovenským režisérom Pepem Majeským definovali roly jednotlivých porotcov - ako majú na diváka pôsobiť. „Všetko bolo v harmónii z vizuálnej stránky, no zároveň to nepôsobilo lacným dojmom a nebolo úplne mimo z pohľadu trendov,“ vysvetlil Filip, ktorý už vtedy pre Čekovského vyberal netradičné outfity. „Marián je v móde otvorený výrazným veciam. Pri ňom ide o to, čo zaujímavé nájdem. Čokoľvek prinesiem, je nadšený. Veľmi často sa stáva, že si väčšinu chce nechať a kúpi si aj veci, ktoré nakoniec nejdú pred kameru,“ tvrdil pred rokom štylista.

Ako sme sa dozvedeli, ani tento rok to nie je inak. Vaněk zostal súčasťou tímu, ktorá sa podieľa na speváckej šou. „Našich porotcov vrátane pána Čekovského obliekajú poprední českí štylisti,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ PR manažér Markízy Tadeáš Kurka. Fakt, že oblečenie si porotcovia nevyberajú sami, zrejme najviac sklame práve Jakubca.

Viac FOTO v GALÉRII >>

Treba mu asi pripomenúť, že nie je jediný, kto sa v slovenskom šoubiznise rád ukazuje vo farbených sakách či košeliach. Takéto extravagantné kúsky s obľubou nosia či nosili predseda parlamentu Boris Kollár (56), celebritný dôchodca Juraj Lelkes (70) či výtvarník Daniel Brogyányi (63).